18.03.2024

Sestava: Košír - Pokorný, Buchta, Vít M., Horák - Němec, Havlásek, Karpenko, Touška M., Kožíšek - Touška J.

Střídali: Hvězda, Podlaha, Budín

Branka: Havlásek

K prvnímu jarnímu zápasu naši muži zajížděli na horkou půdu Oslavan, kterým po podzimní části patřilo druhé místo.

Prvních 20 minut byla na našich kopačkách znát nervozita a nerozehranost. Částečně vinou menší herní praxe z důvodu několika odřeknutými přátelskými utkáními ze strany soupeřů. Toho domácí využili k vedoucí brance. Ti mohli přidat další dvě branky. Jednou domácí útočník trestuhodně netrefil míč po nahrávce pod sebe z levé strany, podruhé nás skvělým zákrokem podržel David v brance, kdy reflexivně vytáhl gólovou hlavičku po rohovém kopu. Po zmíněné dvacetiminutovce jsme se osmělili my. Pěknou individuální akci zakončil Adam Kožíšek povedenou střelou na zadní tyč. Golman Oslavan byl ale proti. Vyrovnání přišlo po přesné hlavičce Kuby Havláska z rohového kopu. Troufám si říci, že jsme byli do konce první půle mírně lepší, ale další branka do domácí sítě z toho nebyla.

Začátek druhé půle měli aktivnější domácí, ale naše obrana je do větší šance nepustila. Velkou šanci měl Adam Kožíšek, ale minul, stejně tak Martin Hvězda křižnou střelou levou nohou. Naše zvyšující se aktivita byla utlumena brankou domácích. Propadený centr z pravé strany jsme si smolně srazili do vlastní branky. Po několik dalších minutách šli domácí do dvoubrankového vedení. To se trefil domácí hráč z přímého kopu. V závěrečné čtvrthodince ani nebylo příliš prostoru pro závěrečný tlak, protože musel vinou nuceného střídání do hry také náš rezervní golman Kuba Budín. Naopak mohli domácí zvýšit do naší otevřené obrany, ale domácí útočník v samostatném úniku těsně minul a utkání tak skončilo zaslouženou výhrou Oslavan 3:1.

První jarní utkání mělo z naší strany několik dobrých pasáží, na které je třeba v následujících zápasech navázat.